Nowoczesne techniki leczenia jaskry

NOWOCZESNE TECHNIKI LECZENIA JASKRY.

Miło nam poinformować, że poszerzyliśmy paletę wykonywanych świadczeń medycznych poprzez wprowadzenie nowoczesnej techniki leczenia jaskry. Metody leczenia jaskry na świecie z pomocą postępu technologicznego mocno się zmieniają, konsekwentnie śledzimy i wprowadzamy te trendy na Oddziale Okulistycznym naszego szpitala. Dziś jaskrę leczyć można farmakologicznie, laserowo i chirurgicznie.
Efektywne leczenie wymaga posiadania nowoczesnego sprzętu medycznego, dlatego wprowadziliśmy innowacyjny laser okulistyczny‼
Dotąd metoda leczenia mikro pulsami była dostępna jedynie w zaawansowanych klinicznych oddziałach okulistycznych, teraz jest dostępna dla wszystkich pacjentów w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu.
Leczenie tym sposobem jest dostępne w Polsce od 2 lat, a na świecie od 5 lat. Na chwilę obecną jesteśmy jedynym ośrodkiem w woj. opolskim leczącym tą metodą.
Metoda ta obejmuje szereg bardzo krótkich, mikrosekundowych impulsów światła, których czas trwania i częstotliwość są w pełni regulowane. Zabieg za pomocą mikro pulsów jest krótki, bezpieczny i bezbolesny dla pacjenta.
Ważne, że może być wykonywany u pacjentów z innymi współistniejącymi schorzeniami oczu np.: zaćmą, zwyrodnieniem plamki żółtej, retinopatią cukrzycową. Może być również wykonywany jako procedura łączona jednoczasowo z zabiegiem usunięcia zaćmy (kompleksowość leczenia, zwłaszcza u starszych i mało mobilnych pacjentów).
W razie konieczności procedurę można powtarzać po 3 miesiącach od poprzedniego zabiegu. Ze względu też na to, że z czasem efekt leczenia laserem maleje, część pacjentów wymaga w razie potrzeby wykonania powtórnego zabiegu po 9-12 miesiącach lub później celem utrwalenia efektu obniżającego cienienie (nie u wszystkich pacjentów).
W naszym oddziale do tej pory wykonaliśmy 31 zabiegów laserowych z bardzo dobrym efektem terapeutycznym.
Pacjenci mogą o ten sposób leczenia pytać swoich lekarzy okulistów.

Poradnia okulistyczna przy naszym szpitalu: https://www.e-szpital.eu/poradnie-okulistyczne/