Strona główna / Oddziały / Oddział Chirurgii Ogólnej

ODDZIAŁ CHIRURGII OGÓLNEJ

Oddział Chirurgii ogólnej tutejszego szpitala to wysokospecjalistyczny zespól zabiegowy. Zatrudnia 9 specjalistów chirurgii ogólnej i wyspecjalizowany zespól pielęgniarski – 15 osób (część posiada specjalizację z pielęgniarstwa chirurgicznego ). Dysponujemy 3 miejscami rezydenckimi dla lekarzy (możliwość odbywania specjalizacji z chirurgii ogólnej).

Oddział dysponuje 28 łóżkami, nowoczesnym centralnym blokiem operacyjnym, dostępem całodobowym do diagnostyki RTG, TK i MR jak również w godzinach pracy USG, pracownią endoskopii. W tutejszym szpitalu współpracujemy z innymi oddziałami zabiegowym (ginekologia, ortopedia , urologia). Dysponujemy też OIOM-em

Pełnimy całodobowy ostry dyżur dla powiatu kędzierzyńskiego i ościennych. W naszym oddziale leczymy ok 1300 pacjentów rocznie, wykonujemy ok 700 zabiegów operacyjnych (rocznie).

Oddział specjalizuje się w planowych zabiegach chirurgicznych z zakresu przepuklin, żylaków kończyn dolnych, kamicy pęcherzyka żółciowego, nowotworów jamy brzusznej i innych schorzeń chirurgicznych, w tym zabiegi ostrodyżurowe. Zaopatrujemy pacjentów z powodów urazów wielonarządowych. Przeprowadzamy także diagnostykę przewodu pokarmowego.

Wykonujemy laparoskopowe operacje z powodu kamicy pęcherzyka żółciowego, przepuklin pachwinowych i wycięcia wyrostka robaczkowego.

Zespół zarówno lekarski jak i pielęgniarski aktywnie uczestniczy w szkoleniach zewnętrznych pogłębiając swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie chirurgii laparoskopowej.

Kontakt w sprawie rezydentury z Chirurgii Ogólnej tel. 77 40 62 416.

 

NASZ PERSONEL

LEKARZ KIERUJĄCY ODDZIAŁEM
lek med. Paweł Waligóra

Paweł Waligóra

PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA
Weronika Gancarz

 

Weronika Gancarz

INFORMACJE DLA PACJENTÓW

  • Przyjęcia w trybie pilnym odbywają się w Izbie przyjęć i SOR przy ul. Roosvelta 2.
  • Przyjęcia planowe, ze skierowaniem, po ustaleniu terminu z sekretariatem Chirurgii Ogólnej.

KONTAKT

📞 +48 774 062 415 - Dyżurka Lekarska
📞 +48 774 062 414 - Dyżurka Pielęgniarska
📞 +48 774 062 416 - Sekretariat
📧 chirurgia@e-szpital.eu