Strona główna / Pracownie / Poradnia-Laktacyjna

Poradnia laktacyjna SP ZOZ w Kędzierzynie-Kożlu.

Porada laktacyjna wspiera mamy w zakresie karmienia piersią, zawiera elementy edukacji, praktyczny instruktaż oraz diagnozuje i stara się rozwiązać trudności, które mogą pojawić się w czasie karmienia naturalnego. Zgodnie ze standardem w opiece okołoporodowej przyszła mama powinna między 21. a 26. tygodniem ciąży zostać skierowana przez lekarza do położnej – w celu przygotowania do porodu i karmienia piersią właśnie. Ta sama położna powinna zjawić się po porodzie – na wizyty (przysługujące w ramach ubezpieczenia w NFZ). I do niej można zgłaszać się z problemami podczas karmienia piersią. Jednak nie każdą sprawę potrafi rozwiązać położna środowiskowa – wtedy należy skorzystać z pomocy specjalisty w dziedzinie laktacji.

Pomagamy mamom w zakresie:

– przygotowania do karmienia piersią, – właściwego przystawianie dziecka do piersi i w doborze odpowiednich pozycji, – pomocy w ustaleniu długości i częstotliwości karmienia piersią, – właściwego odciągania, przechowywania i podawanie dziecku pokarmu, – pomocy w bolesnych, poranionych brodawkach, – pomocy w zastojach pokarmu, obrzękach, zapaleniu i ropniu piersi, – pomocy w karmieniu przy nieprawidłowym kształcie brodawek (brodawki wklęsłe, płaskie), – pomocy w nadprodukcji pokarmu, w tzw. nawałach mlecznych, – pomocy w utrzymaniu laktacji m.in. po powrocie mamy karmiącej do pracy, – doradztwa w zakresie karmienia naturalnego w czasie choroby mamy i przyjmowania przez nią leków, – doradztwa w zakresie odżywiania się mamy karmiącej piersią, – ocenie przyrostu masy ciała dziecka karmionego piersią, – wsparcia w decyzji odstawienia dziecka od piersi i naturalne hamowanie laktacji,

Zapoznaj się z pomocnymi informacjami

Porada laktacyjna – co to takiego?

Kto udziela porady laktacyjnej?

Kiedy udać się po pomoc?

Przebieg konsultacji laktacyjnej.

Kontakt z doradca i rejestracja.

Jak przystawiać dziecko do piersi?

Wybrane pozycje karmienia piersią.

Trochę o technice karmienia.

Zalety karmienia piersią.

 
Porada laktacyjna – co to takiego?

Rozpoczynając po porodzie swoją przygodę z karmieniem piersią często usłyszysz od swoich bliskich i znajomych wiele rad i wskazówek zarówno wspierających i niosących pomoc, ale także nieaktualnych. Pomoc położnych na oddziale położniczym jest ważna i często dość szybko rozwiązuje problemy i trudności. Karmienie piersią najczęściej jest instynktowne, doświadczasz potrzeby przytulenia i nakarmienia swojego maleństwa. Czasem jednak możesz mieć wątpliwości co do swoich umiejętności praktycznych, ale zaufaj sobie, a w razie potrzeby poproś położną o pomoc.Porada laktacyjna to udziela wsparcia w zakresie karmienia piersią. Wsparcie to zawiera elementy edukacji, praktyczny instruktaż oraz diagnozuje i stara się rozwiązać trudności, które mogą pojawić się w czasie karmienia naturalnego.
Zgodnie ze standardem w opiece okołoporodowej przyszła mama powinna między 21. a 26. tygodniem ciąży powinna zostać skierowana przez lekarza do położnej – w celu przygotowania do porodu i karmienia piersią właśnie. Ta sama położna powinna zjawić się po porodzie – na wizyty (przysługujące w ramach ubezpieczenia w NFZ). I do niej można zgłaszać się z potencjalnym problemem. Jednak nie każdy problem potrafi rozwiązać położna środowiskowa – wtedy należy skorzystać z pomocy specjalisty w dziedzinie laktacji.

Posłuchaj co o karmieniu piersią mówi doradczyni laktacyjna

Zapraszamy do kontaktu

Pracownia mieści się w budynku: Przychodnia Przyszpitalna ul. 24 kwietnia 7 47-200 Kędzierzyn-Koźle

📞 690 185 566 📧 laktacja@e-szpital.eu

Udostępnij stronę

Masz pytania lub chcesz się umówić

    Administratorem Twoich danych osobowych jest SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, zlokalizowany przy ul. 24 Kwietnia 5, 47-200 Kędzierzyn-Koźle. SP ZOZ w Kędzierzyn-Koźle jako podmiot leczniczy realizuje działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej mające na celu prewencje chorób. Przetwarzamy Twoje dane osobowe wskazane w powyższym formularzu celem umożliwienia Ci rejestracji do świadczenia zdrowotnego w postaci badania mammograficznego w ramach aktualnie prowadzonego programu profilaktycznego. Podanie Twoich danych osobowych jest konieczne do właściwego oznaczenia Twojej tożsamości jako naszej pacjentki oraz dokonania prawidłowej rejestracji terminu badania mammograficznego. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych możesz się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych Adrianą Nurzyńską: e-mail: ochronadanych@e-szpital.eu<mailto:ochronadanych@e-szpital.eu> , telefon: 77 40 62 559 ( środy i czwartki w godz. 7.00 – 14.30), która w razie pytań lub wątpliwości służy Pacjentom informacją odnośnie realizacji praw dotyczących przetwarzania danych osobowych. Dane osobowe pacjentów mogą być przekazywane do państwa trzeciego jedynie po podpisaniu stosownej umowy między Administratorem a Podmiotem przetwarzającym dane osobowe. Dane osobowe Pacjentów nie są i nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Pacjent ma prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna, iż przetwarzanie danych osobowych Pacjenta narusza przepisy Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych lub Ustawy o ochronie danych osobowych. Dane kontaktowe Urzędu Ochrony Danych Osobowych: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel 22 531 03 00, Infolinia: 606-950-000 (10.00 – 13.00).

    poradnia