Kolejny raz wspólnie pokazaliśmy jak lepiej wykorzystać umiejętności ratownicze, które skutecznie mogą ratować ludzkie życie

W sobotę 9. września br. odbyła się II edycja integracyjnego wydarzenia przygotowanego przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej z Kędzierzyna-Koźla z okazji Międzynarodowego Dnia Pierwszej Pomocy.

Przypomnijmy, iż jest to inicjatywa Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC), która wprowadziła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w 2000 roku i obchodzona jest w każdą drugą sobotę września. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat tego, jak pierwsza pomoc może uratować życie na co dzień i w sytuacjach kryzysowych.

Podsumowując:
• Przygotowane stoiska odwiedziło w ciągu 2 godzin ok. 100 osób!
• Strażacy i ratownicy medyczni udzielili mnóstwa odpowiedzi na pytania i pomogli zaznajomić się z nowoczesnymi defibrylatora automatycznymi AED oraz przećwiczyli procedury medyczne na przygotowanych fantomach.
• Stoisko Opolskiego oddziału NFZ wydało kilkadziesiąt kart EKUZ i udzieliło porad z zakresu profilaktyki medycznej.

Dziękujemy za Państwa zaangażowanie i dobre słowo. To wiele dla nas znaczy 🙂

Mamy nadzieje, do zobaczenia za rok.

Partnerami wydarzenia byli: Narodowy Fundusz Zdrowia, Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna z Kędzierzyna-Koźla. Wsparli nas również Miejski Ośrodek Kultury z Kędzierzyna-Koźla i Galeria Handlowa „Odrzańskie Ogrody”.