Na naszym oddziale ginekologiczno położniczym usunięto Pacjentce 11 kg guza jajnika

NA NASZYM ODDZIALE GINEKOLOGICZNO POŁOŻNICZYM USUNIĘTO PACJENTCE 11 KG GUZA JAJNIKA

W ostatnim czasie do naszego szpitala trafiła Pacjentka w trudnej sytuacji wymagającej szybkiej interwencji chirurgicznej. Wykryto u Niej ogromnego 11 kg guza jajnika zagrażającego nie tylko zdrowiu, ale w wyniku zrostów z otaczającymi narządami, stanowiącego zagrożenie życia.

Pacjentka przeszła potrzebny rozległy zabieg operacyjny i po wymaganym leczeniu w stanie dobrym została wypisana do domu. Guz został przebadany histopatologiczne – na szczęście nie okazał się złośliwym. Proces gojenia przebiegał właściwie i został zakończony z powodzeniem.
Operację przeprowadził zespół zabiegowy: lekarze ginekolodzy Przemysław Karoń (w tym przypadku również jako onkolog), Jarosław Karoń, Krzysztof Waszkiewicz, lekarz anestezjolog: Małgorzata Bogacka-Felsz, pielęgniarki: Wirginia Owsińska-Gorgolik, Martyna Skupin, Danuta Olszewska.

W świetle tego przypadku z apelem do Pań zwrócił się kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego naszego szpitala – p. dr n. med. Przemysław Karoń – W ostatnim czasie zaczął narastać problem zgłaszania się Pacjentek z bardzo zaawansowanymi chorobami. Dlatego tak bardzo ważne są badania profilaktyczne i regularne wizyty u ginekologa. Takie olbrzymie guzy nie rosną w ciągu kilku dni, był to proces wielomiesięczny lub nawet wieloletni, a da się temu skutecznie zapobiec. Jeśli chorobę wykryjemy odpowiednio wcześnie, to będziemy mogli lepiej pomóc Pacjentce lub wykonać operację dużo mniej rozległą. Nasz oddział specjalizuje się w operacjach laparoskopowych, które dają doskonałe efekty terapeutyczne.

Doświadczenie pokazuje, że ilość pracy na całym zmodernizowanym bloku operacyjnym stale rośnie i pracuje on „pełną parą”. Z dużą intensywnością działamy też na Oddziale Ginekologii i Położnictwa, szczególnie pomagając Paniom ze schorzeniami onkologicznymi.
Dziękujemy wszystkim Pacjentom za zaufanie!