Strona główna / Pracownie / Mammografia

Witamy w pracowni mammografii SP ZOZ w Kędzierzynie Koźlu

Zawsze Jesteś tu mile widziana. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami, które ułatwią kontakt z nami i być może rozwieją wiele Twoich wątpliwości.
Mammografia to jedno z podstawowych badań obrazowych jakie powinnaś wykonać w ramach badań profilaktycznych. Polega na wykorzystaniu niewielkiej i bezpiecznej dawki promieniowania rentgenowskiego by zbadać możliwe zmiany w obrębie Twoich piersi. W naszej pracowni wykonujemy na bardzo nowoczesnym sprzęcie kilka zdjęć gruczołu piersiowego i poddajemy je ocenie przez lekarza. Cała procedura jest bezpieczna i zajmuje niewiele czasu. Umożliwia także wykrycie zmian już we wczesnym stadium ich powstania, nawet tych bezobjawowych.

Zobacz jak wygląda nasza pracownia

Do pobrania

Zapoznaj się z pomocnymi informacjami

Zapoznaj się z pytaniami, które pomogą Ci zrozumieć jak przeprowadzamy badania.

Czym jest mammografia.

Jakim rodzajem mammografu dysponujemy w pracowni.

Kto może przystąpić do badań bezpłatnych.

Skąd wziąć skierowanie na badania i czy należy się zarejestrować.

Jak najlepiej się przygotować do badania.

O co może zapytać lekarz kierując na badania.

O co może zapytać pielęgniarka w pracowni mammografii.

Kiedy najlepiej przyjść na badania.

Kogo można przebadać w naszej pracowni.

Czy wielkość piersi ma wpływ na wynik badania

Czy badanie jest bezpieczne - dawka promieniowania.

Czy możemy badać piersi z implantami.

Jak wygląda samo badanie - atmosfera intymności.

Ile trwa badanie.

Czy karmienie piersią wyklucza badanie mammograficzne.

Co się stanie jeśli otrzymam niepokojący wynik.

Czy mężczyźni mogą zbadać swoje 😉 piersi.

Czy partner może pomóc wykryć zmianę w piersi.

Jakie mamy doświadczenie w przeprowadzaniu badań.

Czym jest mammografia.

Mammografia jest obrazowym badaniem diagnostycznym piersi z wykorzystaniem niskiej dawki promieni rentgenowskich. Wykonuje się najczęściej badanie piersi prawej i lewej w dwóch projekcjach (zdjęciach) - góra/dół i na skos (pozycja skośno-boczna). Dzięki prześwietleniu pozwala na wczesne wykrycie zmian nowotworowych w piersiach zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Posłuchaj co o badaniach piersi mówią nasi lekarze

Masz pytania lub chcesz się umówić

Zapraszamy do kontaktu

  Administratorem Twoich danych osobowych jest SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu, zlokalizowany przy ul. 24 Kwietnia 5, 47-200 Kędzierzyn-Koźle. SP ZOZ w Kędzierzyn-Koźle jako podmiot leczniczy realizuje działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej mające na celu prewencje chorób. Przetwarzamy Twoje dane osobowe wskazane w powyższym formularzu celem umożliwienia Ci rejestracji do świadczenia zdrowotnego w postaci badania mammograficznego w ramach aktualnie prowadzonego programu profilaktycznego. Podanie Twoich danych osobowych jest konieczne do właściwego oznaczenia Twojej tożsamości jako naszej pacjentki oraz dokonania prawidłowej rejestracji terminu badania mammograficznego. We wszelkich sprawach związanych z przetwarzaniem Twoich danych osobowych możesz się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych Adrianą Nurzyńską: e-mail: ochronadanych@e-szpital.eu<mailto:ochronadanych@e-szpital.eu> , telefon: 77 40 62 559 ( środy i czwartki w godz. 7.00 – 14.30), która w razie pytań lub wątpliwości służy Pacjentom informacją odnośnie realizacji praw dotyczących przetwarzania danych osobowych. Dane osobowe pacjentów mogą być przekazywane do państwa trzeciego jedynie po podpisaniu stosownej umowy między Administratorem a Podmiotem przetwarzającym dane osobowe. Dane osobowe Pacjentów nie są i nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Pacjent ma prawo do wniesienia skargi do Urzędu Ochrony Danych Osobowych, jeżeli uzna, iż przetwarzanie danych osobowych Pacjenta narusza przepisy Rozporządzenia Ogólnego o Ochronie Danych Osobowych lub Ustawy o ochronie danych osobowych. Dane kontaktowe Urzędu Ochrony Danych Osobowych: ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel 22 531 03 00, Infolinia: 606-950-000 (10.00 – 13.00).

  Telefon bezpośrednio do pracowni:
  +48 77 48 24 114

  Pracownia mieści się w budynku:

  Przychodnia Przyszpitalna
  ul. 24 kwietnia 7
  47-200 Kędzierzyn-Koźle

  Zeskanuj QR i zapisz kontakt w telefonie:

  Udostępnij stronę

  mammografia - baner

  Jak do nas trafić?

  powiększ mapę