Strona główna / Dla Pacjentów / Szkoła rodzenia – Powody udziału w Szkole Rodzenia

Szkoła rodzenia - Powody udziału w Szkole Rodzenia

Szkoła  Rodzenia  jest  kursem  dokształcającym,  przygotowującym  do  porodu  i macierzyństwa. Nie tak rzadko słyszy się głosy, że Szkoła Rodzenia jest nikomu niepotrzebna przecież,  kiedyś  kobiety też  rodziły i nikt ich tego nie uczył, tak samo jak nie uczono ich bycia matkami i żonami – Nie jest to prawda.

Przygotowanie Rodziców do porodu ma bezcenną właściwość : uwalnia od strachu. Pozwala przeżyć ciąże z wiarą we własne siły i nabyte umiejętności, które pomogą  złagodzić do minimum własne dolegliwości oraz uchronić dziecko od urazu przy porodzie. W takich warunkach ciąża staje się łatwiejsza. Przez cały okres ciąży zamiast  bać się porodu można spowodować, że  na „cud narodzin” oczekujemy z radością.

Nie ma bardziej piękniejszego wydarzenia niż fakt narodzin.

Kilka informacji :

Naukę i zabawę  w naszej Szkole Rodzenia rozpoczynamy już przed 20 tygodniem ciąży. Mile widziani partnerzy/ tatusiowie. Należy pamiętać, że uczestnictwo partnera/ ojca w spotkaniach wzmacnia Jego rolę  w procesie ciąży, zwiększa szanse na wspólny poród i uwrażliwia na to, co dzieje się w okresie połogu.

W bezpłatnej Szkole Rodzenia „ODRZAŃSKIE  MALUCHY”  zajęcia  prowadzone będą w  poniedziałki i środy.

Wszelkie informacje otrzymacie Państwo dzwoniąc pod numer telefonu : 690 185 589