Strona główna / Dla Pacjentów / Szkoła rodzenia „Odrzańskie Maluchy

Szkoła rodzenia "Odrzańskie Maluchy"

logotyp szkoła rodzenia

„Trzy rzeczy zostały nam z raju : gwiazdy, kwiaty i oczy dziecka”

Alighieri Dante

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice !

Z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną, zajęcia w naszej szkole rodzenia będą prowadzone indywidualnie, bądź w grupach 3-4 osobowych, kilka razy w tygodniu, w zależności od Państwa potrzeb.

Szkoła rodzenia to profesjonalne wsparcie w przygotowaniu do bezpiecznego porodu i opieki nad noworodkiem, szansa na większy komfort oczekiwania na ten bardzo ważny moment w życiu.

Szkoła rodzenia „ Odrzańskie Maluchy” jest bezpłatna i prowadzona w systemie otwartym – na każdym etapie zajęć można dołączyć do grona uczestników.

Kurs trwa 8 tygodni. Zajęcia odbywają się dwa raz w tygodniu ( poniedziałki i środy ) po 2 godziny,

Spotkania w Szkole Rodzenia prowadzone są przez profesjonalistów położnictwa, neonatologii, psychologii, dietetyki i fizjoterapii. Planujemy zajęcia z Doradcą noszenia dzieci w chustach i nosidełkach miękkich, przedstawicielem Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz Położną rodzinną. Cyklicznie organizujemy spotkania z Instruktorami  fitnessu i jogi. W zajęciach mogą brać udział osoby towarzyszące

Przygotowana tematyka programowa pozwoli wypracować ważne umiejętności rodzicielskie poprzez realizację zagadnień związanych z przyjściem dziecka na świat takich jak :

  • techniki porodu,
  • metody łagodzenia bólu porodowego,
  • radzenie sobie z problemami związanymi z ciążą, porodem i opieką nad niemowlęciem,
  • rozwój dziecka,
  • opieka i wsparcie psychologiczne,
  • karmienie piersią, poradnictwo laktacyjne,
  • porady prawne z zakresu praw przysługujących kobietom w ciąży, matkom samodzielnie wychowującym dzieci i rodzicom (prawo pracy, prawo podatkowe, prawo rodzinne, becikowe, prawa socjalne, prawa pacjenta),
  • przygotowanie przyszłych mam do powrotu do formy po porodzie,

Zapewniamy profesjonalną opiekę położnych, którą dopełnia opieka lekarska, doświadczenie, wysokie kwalifikacje oraz miła i pełna niespodzianek atmosfera.

Zapraszamy

„Odrzańskie Maluchy”