Strona główna / Dla Pacjentów / Szkoła rodzenia „Odrzańskie Maluchy

Szkoła rodzenia "Odrzańskie Maluchy"

logotyp szkoła rodzenia

„Poród jest jedyną randką w ciemno, podczas której masz totalną pewność, że spotkasz miłość swojego życia”

 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice !

Dziękujemy, że jesteście z nami !

 

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o naszej szkole rodzenia oraz gorąco zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach przygotowujących do macierzyństwa.

 

W tym tak trudnym okresie dokładamy wszelkich starań aby  profesjonalnie przygotować Państwa do bezpiecznego porodu i opieki nad noworodkiem. W związku z  trwającą  niejasną sytuacją epidemiologiczną,  zajęcia w naszej szkole rodzenia nadal  będą prowadzone w grupach 5-7 osobowych. Każda grupa przejdzie cykl składający się z 8 spotkań tj. 2 x w tygodniu; cały kurs  trwa 4 tygodnie (miesiąc).

Naukę  w naszej Szkole Rodzenia rozpoczynamy  między 23 -25  tygodniem  ciąży. Mile widziani są partnerzy/ tatusiowie. Należy pamiętać, że uczestnictwo partnera/ ojca w spotkaniach wzmacnia Jego rolę  w procesie ciąży, zwiększa szanse na wspólny poród i uwrażliwia na to, co dzieje się w okresie połogu.

Szkoła rodzenia „Odrzańskie Maluchy” charakteryzuje się bardzo indywidualnym podejściem do każdej pary, dużo czasu poświęca się na dyskusje oraz praktykę . Mamy świadomość, że informacje, które zdobędziecie mają stanowić fundament wiedzy oraz  poczucie pewności siebie podczas tego wyjątkowego okresu oczekiwania na przyjście dziecka.

Drodzy Rodzice! W naszej szkole rodzenia zajęcia prowadzą  specjaliści z różnych dziedzin medycznych: położne, ginekolog, neonatolog, psycholog, dietetyk, terapeuta, pracownik socjalny. Dokładamy wszelkich starań, aby spełniać Wasze oczekiwania, dlatego sukcesywnie rozszerzamy zakres zagadnień i wachlarz naszych możliwości teoretycznych i praktycznych.

W oparciu o ramowy program szkół rodzenia, wybraliśmy  tematy, które pozwolą wypracować  umiejętności rodzicielskie najistotniejsze w okresie ciąży, porodu i połogu:

  • poród aktywny
  • metody łagodzenia bólu porodowego
  • radzenie sobie z problemami związanymi z ciążą, porodem i opieką nad niemowlęciem
  • opieka i wsparcie psychologiczne
  • karmienie piersią, poradnictwo laktacyjne
  • poradnictwo dietetyczne
  • elementy pielęgnacji noworodka i niemowlęcia wg koncepcji NDT Bobath
  • porady prawne z zakresu praw przysługujących kobietom w ciąży, matkom samodzielnie wychowującym dzieci i rodzicom (prawo pracy, prawo podatkowe, prawo rodzinne, becikowe, prawa socjalne, prawa pacjenta)
  • standardy organizacyjne opieki okołoporodowej –RMZ z dnia 16 sierpnia 2018

Ważne  informacje:

– szkoła Rodzenia „Odrzańskie Maluchy” jest BEZPŁATNA

– mieści się w SPZOZ w Kędzierzynie – Koźlu  ul Judyma 4

– na zajęcia umawiamy się telefonicznie : 690 185 589

– istnieje możliwość indywidualnych spotkań

– harmonogram umieszcza się na facebooku szpitala z dwutygodniowym wyprzedzeniem oraz znajduje się na tej stronie  w zakładce „ harmonogram”

– do zajęć można dołączyć się w każdym momencie trwania cyklu , o ile będzie taka możliwość, (zależy od ilości osób już zapisanych)

 

Zapraszamy

Szkoła Rodzenia  „Odrzańskie Maluchy”